Судячи з усього, ви зайшли з далеких країн. Хочете відкрити представництво Квесторії за кордоном? Умови.
НР корпоратив без ризиків: 100% повернення передоплати. Докладніше
«Мафія» — командна гра, учасники якої моделюють протистояння між злочинцями та законослухняними мешканцями певного міста.
Ролі «таємно» роздаються на початку гри у довільному порядку за допомогою звичайної або спеціальної карткової колоди. Частині гравців випадають ролі законослухняних громадян на чолі з шерифом, наділеним особливими повноваженнями, решта стає мафією. Мета кожної групи — виявити усіх супротивників та вивести їх з гри.
Гра поділяється на два етапи: поперемінні «день» та «ніч». Коли розі роздані, ведучий оголошує про настання ночі, і усі гравці закривають очі (або вдягають маски, які не дозволяють нічого бачити). Після фрази ведучого «Мафія прокидається» усі гравці-мафіозі відкривають очі, знайомляться один з одним. Потім за сигналом ведучого мафія знову засипає, потім настає день, і усі відкривають очі.
За правилами, кожному учасникові дається час на те, щоб вичислити, хто з гравців — мафіозі, і виставити його кандидатуру на голосування. Той, хто здався більшості найбільш підозрілим, вибуває з гри. Якщо два гравці набрали однакову кількість голосів, їм надається тридцять секунд на останню виправдувальну промову, щоб переконати залишити їх у грі, потім відбувається переголосування.
Після першого дня знову настає ніч, але тепер мафія отримує право щоночі «стріляти», виводячи обрану жертву з гри після слів ведучого «Мафія виходить на полювання». Після вбивства мафія засипає, прокидається шериф та перевіряє одного з гравців на приналежність до мафії. На ранок ведучий оголошує, хто не прокинувся, і починається денне обговорення про те, кого необхідно вивести з гри.
В обговоренні можуть використовуватися будь-які аргументи — починаючи від логічних доказів та закінчуючи звинуваченнями сусідів у тому, що вночі вони ворушилися, а отже, приймали участь у мафіозному полюванні. Гра закінчується за умови повної перемоги мафії або чесних містян, які виявляють усіх супротивників та виводять їх з гри. В залежності від досвідченості гравців, серед містян та мафії можуть бути присутні «іменні» персонажі зі своїми властивостями: лікар, маніяк, журналіст, повія і так далі. Можливі різні модифікації правил.
Живі квести відрізняються від «Мафії» дуже сильно — детально опрацьованим сюжетом, індивідуальними цілями та задачами для кожного гравця, а також принциповою непереграваністю живого квесту — зіграти двічі в одну й ту саму історію не вийде.
Дізнайтеся більше про живі квести
Подивіться фотографії з живих квестів
на проведення квесту у Харкові